Мала академія наук

Участь юних науковців у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту 

науково-дослідницьких робіт-членів Малої академії наук України 

в 2017-2018 н.р.

                 У 2017-2018 навчальному році   28 учнів  9-11 класів  працювали над науково-дослідницькими роботами в 14 секціях 7 наукових відділень (мовознавства, історії, екології та аграрних наук, математики, хімії та біології, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, наук про Землю). 

        З метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень  19 грудня 2017 року було проведено   І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на базі районного Будинку школярів та юнацтва.

          У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяли участь 17 юних науковців із  навчальних закладів району: Литвинецького (7 учнів), Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів (3 учні), Бобрицького (2 учні), Ліплявського (1 учень), Таганчанського (1 учень), Межиріцького (1 учень), Мартинівського (1 учень), Келебердянського (1 учень), в т.ч. районного Будинку школярів та юнацтва    (2 вихованці).

                На конкурс-захист МАН подано роботи  учасників з 13 секцій                  6 наукових відділень: літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секції: українська література(2), зарубіжна            література(1), літературна творчість(1); відділення мовознавства (секція: англійська мова(1) німецька мова(1); відділення історії (секції: історія   України(1), археологія(1),  історичне краєзнавство(2);  відділення математики (секція: математика(2);  відділення хімії та біології (секція: зоологія,  ботаніка(2), медицина(1), хімія(1); відділення екології та аграрних наук (секція: агрономія (1).         

Під час захисту члени журі оцінювали  розкриття теми, чіткість, логічність викладу матеріалу з теми дослідження, повноту, культуру мовлення.

                Науково-дослідницькі роботи представили:

1. Вовк  Наталія, учениця  9 класу Литвинецької загальноосвітньої школи     І-ІІІ ступенів, робота «Поетичний синтаксис В.Симоненка і В.Стуса. Спільне і відмінне» (науковий керівник Глушко С.А.);

2. Вовчок Віталіна, учениця 11 класу Ліплявського навчально-виховного комплексу,  робота «Жанр притчі: просто про важливе» (науковий керівник Міщенко Т.І.);

3. Шевченко Олександр, учень 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Культурологічний підхід до огляду «срібного ряду» арабомовної поезії  Х-ХVст.» (науковий керівник Рябовол В.В.);

4. Галюк Христина, учениця 11 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Невмируща душа «Зорянки» (науковий керівник Петренко Л.Д.);

5. Корчака Олег, учень 11 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу, робота «Компаративна характеристика життя і творчості видатних геніїв літератури - Шевченка та Шекспіра» (науковий керівник Бажан Л.М.);

6. Драгоненко Юлія, учениця 11 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Англіцизми та причини їх запозичення в німецькій мові» (науковий керівник Махиня Ю.І.);

7. Двигун Дарія, учениця 11 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів, робота «Народно-декоративне мистецтво Канівщини» (науковий керівник Боровик Л.П.);

8. Кузьменко Ярослав, учень 10 класу  Межиріцької загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів, робота «Давні слов’яни на території села Бабичі Канівського району Черкаської області» (науковий керівник Лук’яненко Л.М.);

9. Доценко Олена, учениця 10 класу  Степанецької спеціалізованої школи     І-ІІІ ступенів, робота «Канівщина в період Української революції              1917-1921 років» (науковий керівник Заїка С.А.);

10. Коптіла Валерія, учениця 9 класу Келебердянського навчально-виховного комплексу,  робота «Писанки та крашанки в нашому житті» (науковий керівник Слободяник І.О.);

11. Глушко Тетяна, учениця 11 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Системи лінійних алгебраїчних рівнянь»             ( науковий керівник Литвиненко Т.М.);

12. Горощенко Зоряна, учениця 11 класу Мартинівського навчально-виховного комплексу, робота «Вектори» (науковий керівник             Ніколенко Н.О.);

13. Петрова Анастасія, учениця 9 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Визначення  середньої кількості насінин у плодах гарбуза звичайного гарбузинах» ( науковий керівник Кардаш Н.Г.);

14. Пелих Ярослав, учень 9 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу, робота «Біологічні особливості бджіл та їх роль у підвищенні врожайності ентомофільних культур» (науковий керівник Шаповал Т.Л.);

15. Кушнір Анастасія, учениця 10 класу  Степанецької спеціалізованої школи     І-ІІІ ступенів, робота «Клініко-діагностичні особливості втоми у хворих на розсіяний склероз» (науковий керівник Хижняк К.І.);

16. Майстренко Аліна, учениця 11 класу Таганчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Визначення якості меду за допомогою фізико-хімічного аналізу» ( науковий керівник Богданович Л.І.);

17. Доценко Олена, учениця 10 класу  Степанецької спеціалізованої школи     І-ІІІ ступенів, робота «Прискорене розмноження цінних сортів картоплі та вплив часткового оздоровлення насіннєвого матеріалу на врожайність картоплі» (науковий керівник Яременко С.І.).

                 На ІІ (обласний) етап  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН   України  направляються роботи:

  Доценко Олени, учениці 10 класу Степанецької спеціалізованої школи       І-ІІІ ступенів, на тему «Прискорене розмноження цінних сортів картоплі та вплив часткового оздоровлення насіннєвого матеріалу на врожайність картоплі» (секція: агрономія);

 Петрової Анастасії, учениці  9 класу   Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Визначення  середньої кількості насінин у плодах гарбуза звичайного гарбузинах» ( секція: зоологія, ботаніка);

Доценко Олени, учениці  10 класу  Степанецької спеціалізованої школи        І-ІІІ ступенів, робота «Канівщина в період Української революції              1917-1921 років» (секція: історичне краєзнавство);

Шевченка Олександра, учня 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Культурологічний підхід до огляду «срібного ряду» арабомовної поезії  Х-ХV ст.» (науковий керівник Рябовол В.В.).

                 Участь школярів  у  Малій академії наук  показала, що керівники Бобрицького, Литвинецького, Келебердянського, Ліплявського, Мартинівського, Межиріцького, Степанецького, Таганчанського закладів загальної середньої освіти та районний Будинок школярів та юнацтва приділяють значну  увагу розвитку талановитої  учнівської молоді,  її  дослідницьких навичок.                 

               2016-2017 навчальний рік

     З метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень  було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на базі районного Будинку школярів та юнацтва.
   
     На конкурс-захист МАН подано роботи учасників з 6 секцій    6 наукових відділень: літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секція: зарубіжна література (1), мистецтвознавство (1); відділення мовознавства (секція: англійська мова (1); відділення хімії та біології (секція: зоологія, ботаніка (1); відділення екології та аграрних наук (секція: агрономія(1); відділення математики (секція: математика(1).   
 
 Науково-дослідницькі роботи представили:
1. Кикоть Забава, учениця 11 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу, робота «Принцеса людських сердець» (науковий керівник  Бажан Л.М.);
2. Галюк Христина, учениця 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Ваточник сирійський: корисний чи небезпечний?» ( науковий керівник Кардаш Н.Г.);
3. Шевченко Олександр, учень 9 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Тривимірність поезії «срібного ряду» арабомовної літератури Х-ХУ століть» (науковий керівник Рябовол В.В.);
4. Глушко Тетяна, учениця 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, член творчого обєднання "Ерудит" районного Будинку школярів та юнацтва,  робота «Із бабусиної скрині» ( науковий керівник Боровик Л.П.);
5. Корчака Олег, учень 10 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу, робота «Ірраціональні рівняння» (науковий керівник Гончарова В.В.);
6. Доценко Олена, учениця 9 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, робота «Прискорене розмноження цінних сортів картоплі» (науковий керівник Яременко С.І.).
Comments